'Android' Radyatör

Havaların soğuması ile beraber -tüm faturalara rağmen- vazgeçemediğimiz radyatörlerimiz yine başrolde! 

Eski tip peteklerin biraz daha romantik göründüğü, standart beyaz radyatörlerin bize faturaları hatırlattığını varsayarak yeni bir ürün tanıtalım istedik. 

Tasarımcı Daniel Libeskind, japon origami sanatından yola çıkarak ev, ofis, oteller de kullanılabilecek sanatsal radyatörler ile karşımızda. 

Dikey ve yatay olarak kullanabilen ürün belki gönlümüzü çelebilir :) 

 

 

 

Mavinin En Güzel Tonu: Tiffany&Co

Uçuk mavi bir kutu, beyaz bir kurdela...

Her kadının masalında yer alır desek yalan olmaz. 

Ünlü mücevherat markası Tiffany & Co, masallarında mutlu sona ulaşamayan hayranlarına daha ulaşılabilir bir seri sunuyor :) Evet, bir çok lüks marka gibi Tiffany' de ev koleksiyonunu satışa çıkardı. Pipetten, valiz etiketine; sürahiden, cetvele; taraktan, kumbaraya;  uzanan ürün yelpazesi ile herkesi memnun ederken, beyaz yakalıların bütçelerini iyice yakmaya kararlı görünüyor :) 

Işıkları Katlasak?

Nendo'nun Paper Torch olarak adlandırdığı kağıttan aydınlatma, tasarımların basitliği ve işlevselliğine dair güzel örneklerden biri.

Yupo adında sentetik bir maddeden yapılan aydınlatma kullanıcı ihtiyacına göre şekillendirilebiliyor. İster tepe aydınlatma, ister masa lambası, isterseniz de bir el feneri olarak kullabilirsiniz. 

Nasıl iştir bu diyenler tık tık!

Harikalar Diyarı Böyle Bir Yer Olmalı!

Pantone'u sevdiğimizi ve onunla ilgili yapılan farklı alanlardaki çalışmalar bizi hep mutlu ediyor. Belki de hayatımızda eksik olan renkleri tamamlıyor.

Fazla söze mahal vermeyerek Peripheriques tarafından ele alınan  ve Paris' de bulunan Pierre et Marie Curie Üniversitesi'nin öğrencileri için düzenlediği binanın ayrıntıları ile başbaşa bıralım. tıktık!

Unutmadan proje görselleri de Ludwig Favre ait!

 

MVRDV Sürdürülebilir Yapılara Devam Ediyor!

MVRDV deyince akan sular duruyor desek yeridir. 

Mimari tasarıma getirdikleri yenilikler, çözüm ortaklıklarını bilimsel/ akademik gruplardan seçmeleri, çalıştığı markalar bizleri yeterince heyecanlandırmakta. 

Kore'de tasarladığı yeşil bina hala konuşulmaya devam edilirken yeni projeleri de Eindhoven'de gün yüzüne çıkmaya hazırlanıyor.

28.700 metrekarelik bir alanda eski ve yeni yapıları bir araya getirerek, yeşili, soları, ahşabı, camı, sürdürülebilirliği tek bir yaşam alanında hayata geçirmeyi planlıyor.

Proje ayrıntıları için tıktık